Науковий центр Військової академії (м. Одеса)

Науковий центр Військової академії (м. Одеса)Науковий центр Військової академії (м. Одеса)Науковий центр Військової академії створено на підставі наказу Міністерства оборони України “Про утворення Наукового центру Військової академії”, спільної директиви Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України та директиви командувача Сухопутних військ Збройних Сил України. Згідно наказу начальника Військової академії (м. Одеса) введено в дію штат Наукового центру академії, який розпочав свою діяльність з 13 листопада 2018 року.

Науковий центр - структурний підрозділ військової академії, для якого наукова і науково-технічна діяльність є основною. Базою для формування Наукового центру були п’ять науково-дослідних лабораторій факультетів Військової академії, які, після переформування, увійшли до складу центру.

Науковий центр призначений для проведення системної наукової (науково-технічної) роботи, здійснення заходів і робіт наукового або науково-технічного супроводження досліджень і розробок та науково-організаційної, управлінської і організаційно-технічної роботи у сфері воєнно-теоретичних і військово-технічних проблем:

Науковий центр Військової академії (м. Одеса)Науковий центр Військової академії (м. Одеса)- розвитку, застосування та всебічного забезпечення військових частин і підрозділів Десантно-штурмових військ, військової розвідки, Морської піхоти та Сил спеціальних операцій;

- розвитку системи логістики військ (сил);

- створення та розвитку комплексу бойового екіпірування військовослужбовців та підрозділів Десантно-штурмових військ, військової розвідки та Сил спеціальних операцій;

- створення і застосування наземних роботизованих комплексів;

- фізичного виховання та спеціальної фізичної підготовки у Збройних Силах України самостійно на тактичному і оперативно-тактичному рівні та участі у проведенні комплексних (сумісних) наукових досліджень і розробок до оперативно-стратегічного рівня включно;

- поглиблення інтеграції військової освіти і науки;

- своєчасного та ефективного впровадження і освоєння наукових і науково-технічних (прикладних) результатів та нововведень у військовій сфері та освітньому процесі.

Науковий центр Військової академії (м. Одеса)Науковий центр Військової академії (м. Одеса)Структура Наукового центру включає управління та п'ять науково-дослідних відділів.

З початку створення Наукового центру науковий колектив приступив до виконання науково-дослідних робіт, розроблення оперативно-тактичних та загальних вимог до нових і модернізованих зразків озброєння та військової техніки та їх елементів, керівних та статутних документів, серед яких проекти доктрин, бойових статутів, настанов, стандартів підготовки військ (сил), методичних рекомендацій із застосування та забезпечення військ.

Наукові співробітники Наукового центру Військової академії приймають участь у дослідженнях в ході заходів колективної підготовки військових частин та органів управління Сухопутних військ Збройних Сил України, Десантно-штурмових військ, Сил Спеціальних операцій, працюють у складі наукових груп з проведення випробувань нових і модернізованих зразків озброєння та військової техніки Сухопутних військ Збройних Сил України.

НЦ-0Винахідники Наукового центру неодноразово перемагали та займали призові місця в різних номінаціях Всеармійського конкурсу «Кращий винахід року».

005006Колектив Наукового центру враховує досвід бойових дій на Сході нашої держави. В академії створена система узагальнення, аналізу та впровадження бойового досвіду застосування Збройних Сил України, джерелами інформації для якої є періодичні інформаційні матеріали, що надходять з органів військового управління, інформація з відкритих джерел, досвід учасників цих подій. Девяносто пять відсотків військовослужбовців Наукового центру приймали участь у бойових діях в ході антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей України та мають власний бойовий досвід.

Науковий центр з метою підвищення ефективності наукових досліджень та впровадження їх результатів у діяльність і підготовку військ (сил) співпрацює з 53 науково-дослідними установами, навчальними закладами, науково-виробничими підприємствами оборонно-промислового комплексу України, з якими у Військової академії укладені договори про наукове і творче співробітництво.

Сумісно з особовим складом інших підрозділів академії наукові співробітники Наукового центру забезпечують:

проведення наукових досліджень, семінарів, конференцій;
організацію та керівництво науковою роботою курсантів;
підготовку науково-педагогічних кадрів академії та підвищення рівня їх кваліфікації.

Електронна бібліотека
доступно з внутрішньої мережі


доступно з внутрішньої мережі

доступно з внутрішньої мережі